İZCİ NEDİR?

İzci, KoçSistem’in web tabanlı sunduğu bir araç takip hizmetidir. Bu hizmet ile araçlarınızı, gizli monte edilebilen GPS/GPRS teknolojisiyle uyumlu donanım ve internet üzerinden size özel sağlanan kullanıcı adı ve şifre ile canlı ve geçmişe dönük izleyebilirsiniz.

Anlık İzleme ve Geçmişe Dönük Raporlar

İzci ile araçlarınızı anlık olarak izleyebilirsiniz ve 1 yıl geçmişe dönük raporlarınızı alabilirsiniz. İzci’nin sizlere araçlarınız ile ilgili sunduğu kritik rapor başlıkları:

Denetim Raporları (Konum raporları, Hız grafik raporları, Mesafe Özet raporları)
Olaylar Raporları
Sefer Raporları
Telemetrik Raporlar
Yönetim Raporları
Bu rapor başlıkları altında detaylı bilgilere ulaşıp farklı kırılımlarda, bir ya da birden fazla araç için rapor oluşturabilirsiniz. Kurumsal ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel raporlar da hazırlanarak İzci’ye eklenebilir.

Tüm raporlar siz istediğiniz zaman alınabileceği gibi, belirlediğiniz zamanlarda sorumlu kişilere otomatik elektronik posta ile de gönderilebilir. Ayrıca İzci ile araçlarınıza tanımladığınız kritik olay alarmlarını gerçekleştiği anda öğrenebilirsiniz. Bu olay alarmları belirleyeceğiniz elektronik posta adreslerine veya opsiyonel olarak belirteceğiniz bir gsm telefon numarasına sms olarak gönderilebilir.

Kurumsal Uygulamalarınız ile İzci Arasında Web Servisi Entegrasyonları

Geliştirilebilen web servisleri aracılığıyla kullandığınız kurumsal uygulamalar ile (rota optimizasyon, dağıtım planlaması vb) İzci arasında bilgi alışverişi sağlanmaktadır. Bu entegrasyon ile uygulamalarınızda belirlediğiniz iş planlarınızı İzci üzerinden kontrol edebilirsiniz.

NASIL ÇALIŞIR?

Araçlarınızda bulunan İzci donanımı sayesinde GPRS aracılığı ile toplanan tüm bilgiler, KoçSistem Veri Merkezi’ndeki İzci sunucularına size ait kurumsal APN ile aktarılır. Size özel kullanıcı adı ve şifrenizle, İzci web uygulaması üzerinden araçlarınızla ilgili bu bilgilere ulaşabilirsiniz.

nasil

Sistem Altyapısı

İzci altyapısı Türkiye’nin en büyük işletim merkezi olan, ISO 20000 ve ITIL sertifikalı KoçSistem Veri Merkezi’nde barındırılmaktadır. KoçSistem Veri Merkezi’nin sağladığı hizmet kalite düzeyi, güvenlik politikaları ve gizlilik prensibi İzci hizmeti alan firmalar için de geçerlidir. Altyapıda kullanılan tüm uygulama, veritabanı, harita, rota optimizasyon ve yedekleme sunucularının tüm bakımları, güncellemeleri ve sunucu eklenmesi KoçSistem tarafından gerçekleştirilmektedir.

Harita Altyapısı

İzci sistemi içerisinde Infotech A.Ş. tarafından hazırlanan ve yılda en az 4 kez güncellenen sokak cadde detaylı sayısal haritalar, Google uydu-karma görüntü haritalar ve Google Earth 3 boyutlu haritalar kullanılmaktadır.

Araç Takip Yazılımı

İzci hizmeti internet üzerinden sağlandığı için kullanıcıların bilgisayarlarına ek bir yazılım yüklemesine gerek yoktur. İzci hizmeti, www.izci.com.tr adresinden kullanıcıya özel kullanıcı adı ve şifre ile girilen araç takip ekranından sağlanmaktadır. Her firma için bir admin kullanıcı oluşturulmakta ve admin kullanıcı sınırsız sayıda ve belirleyeceği yetkilerle alt kullanıcıları yine o kullanıcılara özel kullanıcı adı ve şifre ile atayabilmektedir.

Ana Sayfa: İzci ana sayfasından araçların kontak durumlarını, anlık nerde olduklarını hız ve POI detayıyla görebilirsiniz. Bu ekrandan istediğiniz araca tıklayarak detaylı bilgilere ulaşabilir veya 3 farklı harita seçeneğinde izleme başlayabilirsiniz.

Yönetim: Size ilk kullanım için bir admin kullanıcı ve şifresi verilmektedir. Admin kullanıcı, istediği kadar alt kullanıcı tanımı yapabilir. Bu alt kullanıcılara istediği araçları atayabilir. Alt kullanıcılar sadece admin kullanıcının atadığı araçları görebilir ve o araçlar hakkında rapor alabilirler.

Sayısal Harita: Araçlarınızın hepsini veya seçtiğiniz araçları, tamamıyla İzci’ye ait olan ve sürekli güncellenen haritalar üzerinden izleyebilirsiniz. Araçlarınızı sayısal haritalar dışında Google haritalarında da izleyebilirsiniz. Google haritası üzerinden geçmişe ait araç hareketlerinizi animasyon ile görebilirsiniz.

Müşteri Noktaları: Harita üzerinde şirketinize ait müşteri noktalarınızı işaretleyebilirsiniz. Bu noktalar sadece sizin hesabınız ile girdiğiniz sayfalarda görüntülenir. Yine bu noktalar ile araçlarınız eşleştirebilir ve araçlarınızın bu noktaya varış ve ayrılışları ile ilgili rapor ve alarm alabilirsiniz.

Bölge Tanımlama: İzci haritalarında, noktalar dışında belirlediğiniz bölgeleri de kaydetmeniz mümkün. Araçlarınızın bu bölgeler giriş çıkışları ile ilgili de rapor ve alarm alabilirsiniz.

Alarm: İzci’nin en önemli özelliklerinden biri olan Alarm tanımlamalarıyla, siz araçlarınızı 7/24 izlemek zorunda değilsiniz. Gerekli alarm tanımlamalarını yaptıktan sonra tüm izlemeyi İzci yapar ve size e-posta veya SMS ile haber verir.

Raporlama: İzci’de mevcut raporlama seçeneklerinden size uygun olanları otomatik olarak her gün alabilirsiniz. Raporlar için e-posta adresinizi girmeniz yeterlidir, raporlar size her gün İzci tarafından sunulur.

5

8

GPS-GPRS tabanlı Mobil İzleme ve Veri Aktarım Sistemi, hareketli araçlarınızı uzaktan izleme, filolarınızı yönetme, araçla haberleşme gibi teknolojinin getirdiği tüm olanakları kullanmanızda vazgeçilmez yardımcınız…

on_arka

Genel Özellikler

Kullanım Alanları

anten_kablo

Veri İletişimi

Navigasyon

Elektrik

Genel